رژیم جنرال موتورز برای لاغری سریع

رژیم لاغری جنرال موتورز یکی از انواع رژیم های لاغری می باشد که امروزه توسط تعدادی از متخصصین تغذیه برای افرادی که قصد دارند، سریعا وزن کم کنند، تجویز می شود. در این رژیم لاغری به علت مصرف زیاد سبزیجات و کالری کم روزانه کاهش وزن زیادی در یک هفته مشاهده می شود. در این مقاله با این رژیم و عوارض احتمالی آن آشنا می شوید.

access_time ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ آبان
remove_red_eye 511بازدید

رژیم لاغری جنرال موتورز یکی از انواع رژیم های لاغری می باشد که امروزه توسط بعضی از مشاورین تغذیه برای افرادی که قصد دارند، سریعا وزن کم کنند، تجویز می شود. در این رژیم لاغری اگر که جوانب به صورت کامل رعایت گردد؛ می توان در مدت 1 هفته بین 3 تا 5 کیلو وزن کم کرد. برنامه غذایی که برای رژیم لاغری جنرال موتورز ارائه می شود به صورت هفتگی می باشد. در این رژیم، فرد در هر روز می بایست تنها بعضی از مواد غذایی را مصرف کند. به طور مثال، در بعضی روز ها تنها خوردن سبزیجات توصیه می شود. با توجه به که پایه این رژیم بر اساس میوه و سبزیجات است لذا کالری مازاد به بدن تزریق نمی شود، همین امر موجب می شود تا بدن سریع تر به سوی چربی سوزی سوق پیدا کند.

جالب است در نظر داشته باشید که در رژیم لاغری جنرال موتورز، غذاهایی در لیست غذایی قرار داده می شوند که میزان کالری مورد نیاز برای هضم آنان بیشتر از کالری است که آنها به بدن تزریق می نمایند. به این غذاها، غذاهایی با کالری منفی می گویند. نکته دیگری که در خصوص این رژیم لاغری باید در نظر داشت، توجه به این مهم است که غذاهای تجویز شده توسط متخصص تغذیه در این رژیم دارای مقادیر زیادی آب هستند. آب زیاد موجب می شود تا سیستم گوارش بهتر فعالیت نماید و سموم سریع تر از بدن دفع شوند. برای اینکه از طریق این رژیم غذایی بتوانید نتیجه مورد نظر را مشاهده نمایید ، لازم است تا چند دوره آن را تکرار کنید. البته بهتر است تا بین هر دوره حدود 1 هفته فاصله ایجاد کنید.

 

 

رژیم غذایی یک هفته ای در رژیم لاغری جنرال موتورز:

در زیر نمونه غذاهای مورد استفاده طی 7 روز عنوان شده است. البته باید در نظر داشت که در این رژیم لاغری در هر روز باید بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف نمود. شخص می تواند بنا بر علایق خود در این مدت ورزش نیز انجام دهد. البته ورزش نمودن در سه روز ابتدایی رژیم لاغری جنرال موتورز ممنوع است.

روز 1: فرد می تواند از هر میوه ای به جز موز استفاده نماید. موز دارای نشاسته فراوان است، به همین دلیل استفاده از آن منع شده است. در نظر داشته باشید که در میزان مصرف میوه محدودیتی اعمال نشده است.

روز 2: در روز دوم از رژیم لاغری جنرال موتورز، فرد مجاز است تا از انواع سبزیجات خام و پخته مصرف نماید. البته چنانچه قصد خوردن سیب زمینی را داشته باشد، این مورد را تنها در وعده صبحانه می تواند مصرف کند.

روز 3: در روز سوم بنا بر تجویز دکتر تغذیه یا متخصص تغذیه، فرد می تواند انواع سبزیجات و میوه ها را به جز موز به هر میزان، مصرف کند.

روز 4: در روز چهارم از رژیم لاغری جنرال موتورز، لازم است تا به بدن یک شوک وارد شود لذا فرد مجاز است تا حداکثر 3 لیوان شیر را به همراه 7 الی 8 موز در طول روز مصرف کند.

روز 5 : در روز پنجم از این رژیم لاغری می توان در حدود 300 گرم گوشت قرمز یا مرغ یا ماهی مصرف کرد. البته امکان خوردن گوجه فرنگی یا برنج سبوس دار نیز مهیا است. در روز پنجم میزان آب مصرفی می بایست 2 لیوان بیشتر از حالت معمولی باشد.

روز 6: روز ششم نیز از لحاظ مصرف گوشت قرمز و سفید همانند روز پنجم است. با این تفاوت که در روز ششم شما می توانید از سبزیجات به جز سیب زمینی نیز بهره ببرید.

روز 7: در روز آخر از این رژیم لاغری می توانید تنها آب میوه یا سبزیجات میل نمایید. برای خوردن این موارد نیز هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

آیا رژیم لاغری جنرال موتورز دارای عوارض جانبی می باشد؟

برخی از متخصصین تغذیه به دلیل وجود کالری منفی یا غذاهای فاقد انرژی لازم، این نوع رژیم لاغری را فاقد اعتبار می داننداصولا رژیم های تک خوری باعث کمبود مواد مغذی در بدن می شوند. با توجه به برنامه غذایی این رژیم، میزان پروتئین بسیار کم است. همین امر باعث می شود تا بدن نتواند کارایی لازم را داشته باشد. کمبود مواد مغذی باعث می شود تا ویتامین های مورد نیاز همانند B12، آهن یا کلسیم به بدن نرسد.

 

 

مزایای بکارگیری رژیم لاغری جنرال موتورز:

 این رژیم لاغری با تمام بحث هایی که پیرامون آن می باشد، یک مزیت دارد و آن نیز کاهش سریع وزن می باشد. البته از نظر متخصصین تغذیه، اگر وزن سریع کاسته شود، به سرعت نیز به حالت اول باز خواهد گشت. مزیت دیگر این است که، با توجه به اینکه در این رژیم لاغری میزان قند و نوشیدنی های قندی به شدت کاهش می یابد لذا در روند تصحیح رژیم غذایی نیز موثر عمل خواهد کرد. به کمک این رژیم غذایی می توان به سرعت سبک زندگی را اصلاح نمود و بر روی سلامتی به صورت طولانی مدت سرمایه گذاری کرد.