لاغری موضعی با دستگاه های لاغری موضعی غیرتهاجمی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های لاغری موضعی، تناسب اندام دیگر یک رویا نیست. با وجود دستگاه های لاغری موضعی مانند کویتیشن، آر اف، ال پی جی، لیزر کم توان، شاک ویو، هایفو، ایکس بادی، وکیوم، کرایولیپولیز، مزوتراپی زیر نظر متخصص تغذیه به راحتی می‌توانید چربی های اضافه در پهلو، شکم و ران را از بین ببرید.

access_time ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ آبان
remove_red_eye 548بازدید

لاغری موضعی با انواع دستگاه های لاغری مدرن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های لاغری موضعی، تناسب اندام دیگر یک رویا نیست. تناسب اندام مسئله مهمی است که بسیاری از خانمها و آقایان به آن توجه دارند و رژیم و تمرینات ورزشی را در برنامه روزانه خود قرار می دهند. اما از بین بردن چربیهای موضعی اطراف شکم، ران و پهلوها بسیار سخت و دشوار و علاوه بر رژیم و تمرینات ورزشی مداوم به روش های درمانی دیگری نیاز است.  امروزه با وجود دستگاه های لاغری موضعی  مانند کویتیشن، آر اف، ال پی جی، لیزر کم توان، شاک ویو، هایفو، ایکس بادی، وکیوم، کرایولیپولیز و مزوتراپی  چربی های اضافه در پهلو، شکم و ران را از بین ببرید. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر هر کدام از این دستگاه ها به صورت جداگانه پرداخت شده است

 

 

  • لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن ( Cavitation )

کویتیشن یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافی زیر شکم، ران و اطراف پهلوها بدون عمل جراحی است. در این روش به هیچ وجه از چاقو و یا تیغ استفاده نمی شود و لاغری موضعی بدون بیهوشی و جراحی است. دستگاه لاغری موضعی کویتیشن با استفاده از امواج صوت با فرکانس پایین سلول های چربی را از بین می برند و در نهایت بدن از ای ن چربی های اضافه استفاده می کند یا از طریق لنف دفع می شود.

 

دستگاه آر اف ( RF ) برای کاهش سایز و لیفت پوست

 

 راه دیگر برای از بین بردن توده ی چربی استفاده از دستگاه لاغری موضعی RF  ااست. این دستگاه از طریق فرکانس رادیویی و با ایجاد ارتعاشات فیزیکی باعث از بین رفتن چربی ها در ناحیه مورد نظر می شود. در واقع دستگاه rf گرما و حرارت را به عمق سلول‌های چربی منتقل می‌کند و از این طریق این سلول ها را از بین می برد. استفاده از این دستگاه آسان و راحت است  و عوارض جانبی به دنبال ندارد. شما با استفاده از این دستگاه می توانید گردش خون را بهبود بخشید و به سلامت و جوانسازی پوست خود نیز کمک کنید.

 

  •  دستگاه لاغری موضعی ال پی جی ( LPG ) برای رفع سلولیت

این دستگاه یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن سریع چربی ها و کاهش سلولیت است. در این روش با استفاده از غلتک های مکانیکی همزمان با ماساژ بدن روند آزادسازی چربی که به آن لیپولیز می گویند، آغاز می شود. این چربی های آزاد شده به منبع انرژی عضلات تبدیل می شوند. استفاده از دستگاه حدود ۳۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و معمولاً برای داشتن نتایج ماندگار و موردقبول ۶ تا ۱۰ جلسه توصیه می شود

 

  • لاغری موضعی با استفاده از دستگاه شاک ویو

 

در این دستگاه از امواج شعاعی کم انرژی استفاده می شود. از لحاظ علمی این امواج تاثیر زیادی بر ساخت کلاژن و بافت همبند پوست دارند و باعث بهبود گردش خون و متابولیسم سلول های چربی می شوند. ممکن است فرد در طول درمان احساس ناخوشایند جزئی داشته باشد. درمان به این روش فقط حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد و اکثر بیماران قادر به تحمل این ناراحتی هستند. توصیه می شود بیماران پس از هر جلسه درمان از فعالیت بدنی به ویژه فعالیت های که در منطقه تحت درمان صورت می‌گیرد خودداری کنند.

 

  • استفاده از دستگاه هایفو

 

 

دستگاه هایفو، یکی دیگر از روش های لاغری موضعی می باشد. از طریق این دستگاه  امواج صوتی، گرمای شدید با حرارت بالا را برای ذوب کردن چربی ها به زیر پوست منتقل می کنند. در این روش امواج صوتی ارتعاشات متمرکز ایجاد می کنند، که باعث تحریک و پاره شدن غشای سلول چربی می شود. پس از آن  چربی های ذوب شده به صورت مایع وارد جریان خون می‌شوند و از طریق لنف دفع می گردند.  این روش درمانی برای افراد بسیار چاق، کسانی که اختلال خونریزی دارند، افرادی که از رقیق کننده های خون استفاده می کنند، افراد باردار و  کسانی که سابقه لیپوساکشن دارند، توصیه نمی‌شود. عمل هایفو، بسته به تراکم و بزرگی چربی در ناحیه تحت درمان ممکن است، حدود دو تا دو ساعت و نیم طول بکشد. زمان درمان معمولاً حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است. این زمان بسته به منطقه و ضخامت لایه چربی متغیر است.

 

  • استفاده از دستگاه وکیوم

 

این دستگاه از طریق مکش بر روی بافت چربی و ماساژ ناحیه تحت درمان، به کوچک تر شدن سلول های چربی کمک می کند. به وسیله این دستگاه، گردش خون بهتر می‌شود. اگر مکش دستگاه بالا بود، شما می‌توانید میزان انرژی آن را تنظیم کنید. عوارض جانبی استفاده از این دستگاه بسیار کم است، اما ممکن است فرد پس از درمان قرمزی یا کمی احساس درد در ناحیه مورد نظر داشته باشد که اصولا تا چند ساعت بعد  برطرف می شود. این روش برای افراد زیر ۱۸ سال ، زنان باردار مبتلایان به صرع، افرادی که فشارخون، دیابت و سرطان دارند، افراد دارای ایمپلنت فلزی در ناحیه درمان، توصیه نمی شود.

 

  • روش کرایولیپولیز

 

 کرایولیپولیز، این یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی ها از طریق انجماد آنهاست. در این روش سرما به نواحی تحت درمان اعمال می‌شود و سلول‌های چربی به شکل کریستال تغییر شکل می دهند.  کرایولیپولیز، در مناطقی که چربی در برابر ورزش و رژیم مقاومت می‌کند، بسیار خوب عمل می کند. هیچ ماده بی حس کننده ای در این روش درمانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. تقریباً حدود ۲۰ درصد از چربی های موجود در مناطق تحت درمان با استفاده از این روش از بین خواهند رفت. درمان در این روش حدود ۳۰ الی 60 دقیقه به طول می‌انجامد.

  • لاغری موضعی با مزوتراپی

 

مزوتراپی یک روش جراحی غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی های موضعی اطراف ران  پهلو و بازو ها است.  در این روش یک محلول حاوی عصاره های گیاهی، آنزیم ها، هورمون ها و مواد شیمیایی مانند ال کارنیتین و آمینوفیلین زیر پوست فرد تزریق می شوند. استفاده از این محلول به تنظیم گردش خون و تجزیه چربی های رسوب شده مانند سلولیت کمک می کند. مزوتراپی می تواند اثرات جانبی خفیف تا شدید را به همراه داشته باشد، به دلیل اینکه هر پزشک خود میزان ترکیب آنزیم ها و مواد ذکر شده را مشخص می کند، اگر این کار توسط یک پزشک کم تجربه انجام شود، ایجاد لکه های پوستی و حتی عفونت را برای فرد تحت درمان به دنبال دارد.

 

  • استفاده از دستگاه ایکس بادی

 

روش کار دستگاه ایکس بادی به این صورت است، که فرد باید یک جلیقه مخصوص بپوشد. این جلیقه از طریق کابل هایی به دستگاه متصل می شود تا پالس های الکتریکی توسط  الکترود های متصل به جلیقه به بدن فرد منتقل شود، تا عضلات با سرعت بیشتری شروع به سوخت و ساز نمایند.