رژیم لاغری ویت واچرز

 • 107 بازدید
 • جمعه, 17 آذر 1402

رژیم لاغری ویت واچرز

امروزه رژیم های غذایی مختلفی وجود دارند، که به منظور کاهش وزن توسط متخصص تغذیه مورد استفاده قرار می گیرند. رژیم لاغری ویت واچرز یکی از این رژیم های بسیار موثر و معروف می باشد. که هدف آن داشتن یک زندگی سلامت و تغذیه ای مناسب است. در این رژیم از مواد غذایی استفاده می شود که به بهبود عملکرد بدن کمک نموده و سعی در حفظ سلامتی انسان در کنار تناسب اندام او خواهد داشت. از آنجایی که رژیم لاغری ویت واچرز یکی از محبوب ترین و معروف ترین رژیم های مورد استفاده میان افراد معروف است، در ادامه قصد داریم شما را با هرآنچه باید در رابطه با این رژیم بدانید، به طور کامل آشنا کنیم.

 

 

 

رژیم لاغری ویت واچرز چیست؟

استفاده نمودن از این رژیم تاریخ اتمام ندارد. یعنی مانند سایر رژیم ها نمی توان گفت که دوره ای شش ماهه، یک ساله و ... دارد. از آنجایی که هدف اصلی این رژیم حفظ سلامتی انسان ها در کنار متعادل نگه داشتن وزن آن ها است، افرادی که از این رژیم استفاده می نمایند، می توانند تا هر زمانی که می خواهند آن را ادامه دهند. از طرفی این رژیم سعی دارد که تمرکز خود را از روی لاغری برداشته و به ساخت عادت های غذایی سالم بپردازد. اسمارت پوینت (smart point) برنامه ای در این رژیم است که، کاهش قند، کاهش چربی های اشباع، تامین کالری و افزایش پروتئین در سطح بدن را مدیریت می نماید. به همین دلیل تمامی افراد می توانند از این رژیم برای کاهش وزن اصولی و بهبود سلامت بدن استفاده نمایند.

 

 

صفر تا صد رژیم لاغری ویت واچرز

 

 

بیشتر بدانیم : با بهترین دستگاههای موضعی لاغری آشنا شویم 

 

 

رژیم لاغری ویت واچرز چگونه موجب لاغری می شود؟

این رژیم با توجه به عملکرد بدن سعی می کند، متعادل ترین وزن را در استانداردترین زمان کاهش دهد. به همین دلیل شاید بسیاری از رژیم های دیگر بتوانند منجر به کاهش وزن در مدت زمان کمتری شوند، اما هدف این رژیم، این است که، افراد بتوانند بدون آسیب زدن به بافت ها و سایر قسمت های بدن وزن خود را کاهش دهند و آن را ثابت نگه دارند.

 

نکات حائز اهمیت در رابطه با رژیم لاغری ویت واچرز

معمولا هیچ گونه غذایی در این رژیم محدود نمی شود. اما به استفاده نمودن فراوان میوه، سبزیجات و پروتئین های بدون چربی اهمیت بسیار بالایی داده می شود. به طور کلی غذاهای مورد توجه و مناسب در این رژیم عبارتند از:

 • سبزیجات فاقد نشاسته مانند بروکلی، فلفل ها، کلم و ...
 • پروتئین های کم چرب مانند مرغ، تخم مرغ، ماهی، ماست بدون چربی و ...
 • میوه های تازه، خشک شده و یا منجمد شده
 • مواد غذایی سالم مانند روغن زیتون، آجیل، آووکادو و ...

همچنین مصرف مواد غذایی زیر به افرادی که از این رژیم پیروی می نمایند، توصیه نمی شود.

 • کیک، کلوچه، ویفر و ...
 • شیرینی
 • گوشت های فرآوری شده
 • چیپس
 • نوشیدنی های قندی

 

 

 

 

مزایا و معایب رژیم لاغری ویت واچرز

مزایا: این رژیم نوعی رژیم انعطاف پذیر محسوب می شود. که در آن فرد مجاز است از تمامی مواد غذایی سالم در رژیم خود استفاده نماید. به این ترتیب برای استفاده نمودن از رژیم نیازی به گذشتن از غذاهای مورد علاقه فرد نمی باشد. یکی از مزایای حائز اهمیت این رژیم همین موضوع است. زیرا در بسیاری از رژیم های لاغری استفاده نمودن از برخی غذاها برای فرد ممنوع می شود. به همین دلیل با خیال راحت می توانید به رستوران بروید، در مهمانی ها غذای دلخواه خود را میل کنید و ...

از طرفی این رژیم به افراد مختلف مانند وگان ها، گیاهخواران و ... این اجازه را می دهد که برنامه غذایی خود را تنظیم نمایند. هدف و تاکید این رژیم غذایی نخوردن و یا حذف برخی مواد غذایی نیست. بلکه هدف اصلی آن کنترل نمودن میزان خوردن و اهمیت فعالیت های فیزیکی در کاهش وزن است. به همین دلیل نوعی رژیم حمایتی نیز محسوب می شود. که افراد را ترغیب می نماید تا از این رژیم استفاده کنند.

 

 

 

معایب: مزایای بسیار زیاد ویت واچرز موجب شده تا بسیاری از افراد به استفاده نمودن از آن تمایل پیدا کنند. اما قطعا برای اینکه این رژیم را آغاز نمایید، باید با معایب آن نیز آشنایی پیدا کنید. به طور مثال در صورتی که از این رژیم استفاده می نمایید، باید دقت بسیار بالایی نسبت به میزان خوراک هر روزه خود داشته باشید. اشتباه نمودن در برنامه غذایی می تواند روند رژیم شما را مختل نماید. همچنین بابت استفاده نمودن از این رژیم باید هزینه های بیشتری را نسبت به سایر رژیم ها بپردازید. از طرفی بسیاری از افراد برای میان وعده های خود از مواد غذایی مختلفی استفاده می نمایند. که در صورت پیروی نمودن از این رژیم این موضوع امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل است که ممکن است این رژیم برای برخی از افراد مناسب نباشد. یا اینکه برخی از افراد قادر به پرداخت هزینه های مورد نیاز جهت پیروی نمودن از این رژیم نباشند.

 

 

 

مقالات مرتبط